مردم در 9 دی ثابت کردند که: می توان آب رفته را به جوب برگرداند.

روزهاى سال، به طور طبیعى و به خودى خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزى را از میان روزهاى دیگر برمیکشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمى نگه میدارد تا راهنماى دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فى نفسه با روزهاى دیگر فرقى ندارد؛ این حسین بن على (علیه السّلام) است که به این روز جان میدهد، معنا میدهد، او را تا عرش بالا میبرد؛ این مجاهدتهاى یاران حسین بن على (علیه السّلام) است که به این روز، این ارزش و اهمیت را میبخشد.

در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ایام فراوانی بوده است که به اقتدار نظام قوت دوباره ای بخشید و جمهوری اسلامی رادر میان نقشه های فراوان دشمنان موفق و پیروز گردانید.

در نهم دی ماه کسی برای حمایت از دولت فعلی و شخص مشخص یا یک حزب خاص وارد میدان نشد. در دست هیچ کس تصویری از رئیس جمهوری نبود، گویی این بار خروششان فقط و خالصانه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی، دفاع از ولایت فقیه بوده است.

نهم دی ماه نشانه اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود، در حالیکه بسیاری از خواص و نخبگان و مثلا دلسوزان ادعا داشتند که اعتماد مردم به نظام از بین رفته است. نکته ای که نهم دی را متمایز می کند، حضور میلیونی مردم و نمایش اعتماد به نظام در اوج فضاسازی دشمنان خارجی و داخلی بود.

در زمان مشروطیت، کنسولگریهای خارجی خواستند میان شاه و ستارخان میانجیگری کنند، علی رغم پیروزیهایی که ستار خان در این کارزار به دست آورده بود، وقتی پای بیگانه به میان آمد، سلاح بر زمین گذاشت تا پای بیگانه به مملکت باز نشود ولی در وقایع سال 88 ...؟

و به نظرم تصویری از قضایای 88 در ابیات این شعر به صراحت بیان شده :

 

 http://www.leader.ir/media/album/news/2724_242.jpg

 

دیدند دشمنان که در این خطه لاف نیست
شمشیر دوستان علـــــی در غلاف نیست


در این قبیله نخل تنــــــــاور همیشه هست
مقـداد هست مالک اشتـــر همیشه هست


اینجا که کوفــــه نیست خــوارج علم شوند
سلمــان نمرده است ابـــاذر همیشه هست


همواره دست ها به علمـــــــــــــداریت بلند
آسوده خاطرت که بــــــرادر همیشه هست


صف بسته اند این همه ســـــردارها به شوق
یعنی برای پیشکشت ســـر همیشه هست


روشن ترین روایت عمـــــــــــــار می شویم
در عشق مقتــــدا همه تمـــــــار می شویم

با تشکر از دست اندر کاران سایت اطلاع رسانی انعکاس بناب، موفق باشید.

/ 0 نظر / 26 بازدید